Masaż Ajurwedyjski i Kobido w Szczecinie

Zapraszamy na zbiegi do naszego gabinetu w Szczecinie

Wiele dróg prowadzi do miejsca, w którym uświadamiamy sobie wrodzone predyspozycje i umiejętności. W moim przypadku moment zmiany związany był z poczuciem zawodowej frustracji, mimo dobrze funkcjonującej działalności gospodarczej, a także poważne problemy zdrowotne. Dolegliwości związane z kręgosłupem nie tylko unieruchomiły mnie w łóżku, ale odebrały siły witalne. Na szczęście trafiłam na osobę, która była w stanie mi pomóc i przywróciła mnie do zdrowia. Okazało się, że tym, co mi pomogło, nie była tradycyjna medycyna, a terapia Bowena. To doświadczenie uświadomiło mi, że warto szukać rozwiązań również poza obszarem medycyny tradycyjnej. Zaczęłam patrzeć na zdrowie bardziej całościowo i poczułam, że ja też mogę pomagać innym. Poszukując alternatywnych metod wsparcia swojego zdrowia trafiłam na kurs konsultanta ajurwedy, a tam, zdobywając doświadczenie i wiedzę odkryłam swoje powołanie. Naturalny talent, które dawał o sobie znać już wiele lat wcześniej, gdy moi najbliżsi doceniali uspokajający masaż głowy, a pacjentki w szpitalu, w którym pracowałam prosiły choć o niewielki dotyk, który przynosił im ulgę i spokój. W tej chwili prowadzę praktykę masaży ajurwedyjskich. Wykonuję masaże całego ciała (Abhyanga), masaż głowy i karku (Shiro Abhanga), rozgrzewający zabieg na kręgosłup (Kati Vasti) oraz liftingujacy masaż twarzy Kobido. Poza ajurwedą i rozwojem umiejętności w kierunku konsultacji ajurwedyjskich, fascynuje mnie również refleksologia. Część moich znajomych pyta mnie, co sprawiło, że taka osoba jak ja, która skończyła szkołę pielęgniarską, studia ekonomiczne i prowadziła własną działalność, zajęła się masażami, i to ajurwedyjskimi? Odpowiedź nie zmieści się w jednym zdaniu, ale z pewnością pojawi się w niej satysfakcja i radość z pomocy innym. Moment gdy do gabinetu wchodzi osoba spięta i przygaszona, a ja podczas masażu „czuję pod palcami” jak napięcie odpuszcza, gdy po zabiegu pojawia się uśmiech i słyszę: dziękuję, tego mi było dziś potrzeba, wiem, że jestem we właściwym miejscu i czuję, że robię to, co powinnam.
Ajurweda

Ajurweda to najstarszy na świecie system medyczno-filozoficznywywodzący się ze starożytnych Indii.
Pojęcie to ma swoje źródło w sanskryckich słowach ayus (życie) i veda (wiedza). Zatem Ajurweda to wiedza o życiu: jak dbać o zdrowie, prawidłowo się odżywiać, jak najdłużej zachować urodę i młodość, jak leczyć choroby.
Liczy sobie aż 5 tysięcy lat a jej zasady zakładają dążenie do harmonii ciała, ducha i umysłu. Pomagają w tym medytacja, odpowiednia dieta oraz zabiegi takie jak masaże ajurwedyjskie.
Zakres ajurwedy jest szeroki, dotyczy on zarówno diety i suplementów ziołowych, jak i jogi, medytacji i terapii masażem. Wszystko jest zindywidualizowane i dostosowane do potrzeb danej osoby.
Kiedy warto skorzystać z masażu ajurwedyjskiego?
Gdy odczuwasz negatywne skutki długotrwałego stresu i nadmiernego napięcia – odpowiednio dobrany masaż rozluźni napięte mięśnie i ukoi niespokojny umysł.
Gdy zdasz już sobie sprawę, jak ważne jest inwestowanie w zdrowie – odpowiednio dobrane i rozplanowane w czasie korzystnie wpłyną na poprawę tych aspektów zdrowotnych, na których najbardziej Ci zależy.
Gdy szukasz skutecznego sposobu na poprawę urody – masaże rewelacyjnie wpływają na wygląd skóry, redukują cellulit oraz opóźniają procesy starzenia się.
przypadłości z poniższych możemy wskazać u siebie?
Abhyanga
ABHYANGA to rodzaj masażu ajurwedyjskiego, w trakcie którego całe ciało jest intensywnie masowane dużą ilością oleju sezamowego aby oczyścić organizm z nagromadzonych toksyn. Rytmiczne i głęboko relaksujące ruchy mają za zadanie poruszyć zastałą energię i spowodować swobodny przepływ prany.
Regularny masaż zapobiega przed negatywnym działaniem stresu, nerwowością, wyczerpaniem oraz przed zaburzeniami których przyczyną jest Vata w nierównowadze.
Abhyanga odżywia ciało, przedłuża życie, zapewnia dobry sen, poprawia wygląd skóry, poprawia wzrok i kondycję fizyczną. Jest stosowana przy leczeniu wielu chorób.
Abhyanga jest najlepszym sposobem aby utrzymać i równoważyć Vatę. Vata odgrywa dominującą rolę w funkcjonowaniu zmysłu dotyku, którego skóra jest organem. Ten tradycyjny masaż Ajurwedyjska zapewnia poczucie wewnętrznego spokoju.
Działanie masażu Abhyanga
- Najważniejszym działaniem tego masażu jest poprawa krążenia krwi. Dzięki temu ciało oczyszcza się z toksyn, wzrastają siły życiowe i ogólne poczucie zadowolenia.
Regularnie wykonywany masaż ajurwedyjski zwiększa elastyczność ciała i redukuje tkankę tłuszczową
Zwiększa elastyczność stawów i zakres ruchu
Usuwa napięcie i sztywność mięśni
Żyły i arterie stają się bardziej elastyczne ciało jest sprawniejsze
Pobudza organy trawienne jak wątroba i jelito cienkie, uaktywnia układ moczowy
- Kości, stawy, mięśnie i układ nerwowy zdecydowanie lepiej pracują po masażu
Wspomaga witalność wzmacniając odporność
- Masaż olejami ziołowymi tonizuje skórę i nadaje jej blasku
Odmładza i wzmacnia tkanki dzięki temu zachowujemy zdrowie i przedłużamy życie
Regularny masaż uspakaja nerwy, niweluje stres umysłowy i zapewniając głęboki sen
- Ma działanie przeciw bólowe, zwłaszcza wszelkiego rodzaju ból mięśni
- Wspomaga leczenie reumatyzmu, artretyzmu, bólu głowy, migreny, chronicznego bólu pleców
Masaż jest dobrym lekarstwem na problemy emocjonalne. Zaspokaja potrzebę troskliwego i leczącego dotyku

Kati Vasti

Terapia polegająca na kąpieli bolesnych punktów na kręgosłupie w ciepłym oleju sezamowym. Na plecy nakładany jest organiczny wałek z ciasta wypełniany ciepłym olejem. Zabieg przynosi ulgę pacjentom cierpiącym z powodu bólu i sztywności pleców.
Rytuał kończy relaksujący ajurwedyjski masaż pleców – Abhyanga.
Eliminuje stres, ból oraz opuchliznę w dolnej części pleców. Stosowany jest najczęściej przy chronicznych problemach z kręgosłupem, rotacji dysków, zwyrodnieniach kręgosłupa czy rwie kulszowej. Genialnie relaksuje całe ciało i pomaga usunąć sztywność mięśni.
Shiroabhyanga
SHIROABHYANGA to masaż głowy, karku i szyi.
W trakcie masażu pobudzane są odpowiednie punkty (marma), odpowiadające za witalność i harmonijne funkcjonowanie organizmu. W dosłownym tłumaczeniu marma to „wrażliwe punkty”, które mogą być masowane, nakłuwane lub nagrzewane w celu poprawy stanu zdrowia. Marma rozlokowane są na całym ciele na linii kanałów energetycznych (nadi), w miejscach koncentracji energii życiowej (prany).
Zalety masażu Shiro Abhyanga
Ten rodzaj masażu ma niezwykle dobroczynny wpływ na cały organizm. Oprócz pobudzania witalnych punktów marma jego najważniejsze zalety to:
Zalety dla zdrowia
- Wyjątkowo relaksuje, łagodzi objawy stresu, koi nerwy, usuwa napięcie psychiczne (ułatwia uwalnianie serotoniny do krwiobiegu, przez co wywołuje lepsze samopoczucie)
- Wspomaga pamięć i koncentrację, poprawia zdolność myślenia przy dużym zmęczeniu,
- Jest pomocny przy usuwaniu bólów głowy, także migrenowych,
- Pomaga w przypadku bezsenności,
- Obniża wysokie ciśnienie krwi.
Zalety dla urody
- Poprawia cyrkulację krwi w skórze głowy, dzięki czemu cebulki włosowe są stymulowane i lepiej odżywione,
- Przeciwdziała wypadaniu i siwieniu włosów,
- Pobudza wzrost włosów,
- Ciepły olej wpływa kojąco na skórę głowy,
- Włosy stają się miękkie i błyszczące.

Masaż Kobido
MASAŻ KOBIDO to japoński masaż twarzy . Często określa się go metodą niechirurgicznego liftingu twarzy, co z pewnością sprzyja jego popularności na całym świecie. Stanowi zupełnie naturalną i nieinwazyjną alternatywę dla zabiegów medycyny estetycznej.
Zabieg Kobido składa się z kilku etapów:
- Masaż tkanek głębokich – niweluje napięcie mięśniowe odpowiedzialne za tworzenie się zmarszczek mimicznych, przynosi skutek wygładzenia skóry twarzy
- Relaks – redukuje napięcia, skutki stresu
- Drenaż limfatyczny – usunie toksyny, poprawi krążenie, zniweluje obrzęki
- Lifting – poprawi elastyczność i wygładzi skórę
- Akupresura – dodaje energii, przywraca równowagę w pracy narządów wewnętrznych.
- Promienny wygląd, odpoczynek i relaks dzięki liftingującemu masażowi Kobido

Działanie odmładzające
Masaż Kobido skutecznie pomaga w niwelowaniu oznak starzenia się skóry twarzy. Ograniczy powstawanie zmarszczek mimicznych i zmniejszy te już istniejące. Korzystnie wpłynie na koloryt skóry i kontur twarzy. Zapewni młodszy wygląd poprzez zmniejszenie oznak starzenia się skóry.
Działanie relaksacyjne i prozdrowotne
Masaż Kobido poprawia nie tylko wygląd, ale rozluźnia i wpływa pozytywnie na samopoczucie. Zabieg dotyczy zarówno twarzy jak i karku i szyi, co sprzyja pozbyciu się napięć i sztywności. Poprawia cyrkulację, stymuluje metabolizm komórkowy, dzięki czemu szybciej dochodzi do regeneracji mięśni. Zaś zmniejszenie napięcia mięśniowego ograniczy pojawianie się nawracających migren, skutków bruksizmu (szczękościsku). Dzięki wykorzystaniu akupresury, podobnie jak przy zabiegach refleksologii pozytywnie wpływa na funkcjonowanie narządów wewnętrznych.
Przeciwwskazaniem do zabiegu jest aktywny trądzik oraz stany zapalne. Przeprowadzone zabiegi chirurgii inwazyjnej nie stanowią przeciwwskazania, ale wymagają stanu całkowitego zagojenia.