Facebook
Gabinet Medycyny Naturalnej Novamedis
GABINET BIOREZONANSU   Szczecin 507 939 021 Kołobrzeg 505 182 670
dziewczynka z dmuchawcem

Testy alergiczne, Odczulanie alergenów

Alergia to aktualnie najpowszechniejsza choroba cywilizacyjna, która ma wiele twarzy:

Alergia pokarmowa – objawia się najczęściej zmianami skórnymi w okolicach uszu i na policzkach, w zgięciach kolanowych i łokciowych, w okolicach nadgarstków. Może także powodować dolegliwości: żołądkowo-jelitowe, wymioty, biegunki, bóle brzucha (kolki), wzdęcia, zaparcia, bóle głowy i migreny.

Pierwszym obcogatunkowym białkiem, z którym kontaktuje się człowiek już jako niemowlę jest z reguły białko mleka krowiego – kazeina oraz laktoza – cukier mlekowy (wszystkie sztucznie produkowane pokarmy dla niemowląt są wytwarzane z modyfikowanego mleka krowiego). Na drugim miejscu znajduje się pszenica w formie mąki, grysiku, kaszek, płatków itp., również składnik wielu odżywek dla dzieci, poza tym od około pierwszego roku życia podstawowy, codziennie spożywany pokarm jak chleb, pieczywo, ciasta itd. zawierają jaja kurze, które często uważa się za antygeny wywołujące alergię.

Alergiami wziewnymi nazywamy reakcje alergiczne na substancje, które dostają się do organizmu drogą inhalacyjną przez układ oddechowy. Należą do nich pyłki roślin, zarodniki pleśni, roztocza kurzu, sierść zwierząt lub inne substancje uczulające unoszące się w powietrzu, które wprowadzamy do organizmu podczas oddychania. Reakcja alergiczna organizmu występuje zaraz po tym jak dochodzi do kontaktu alergenu z błonami śluzowymi. Najbardziej typowymi reakcjami przy alergiach wziewnych są: łzawiące lub piekące oczy, swędzenie w nosie, drapanie w gardle, napadowe kichanie, cieknący nos, obrzęk błony śluzowej, uczucie zatkanego nosa, suchy i męczący kaszel, wydzielina w gardle.

Alergie skórne – typowe objawy: pokrzywka i opuchlizna może się ujawnić się pod postacią zmian skórnych bezpośrednio po kontakcie z alergenem szczególnie jeśli występuje miejscowo (po kontakcie alergenu z danym obszarem skóry np. kosmetyki, środki chemiczne, proszki). Jeśli pokrzywka rozprzestrzenia się na całe ciało, to alergen przedostał się do krwiobiegu. Uogólnioną pokrzywkę wywołują czasami pokarmy i leki. Objawia się poprzez czerwone guzki lub plamy na skórze, które pojawiają się nagle. Ostra pokrzywka mija zwykle w ciągu kilku godzin, chociaż czasami utrzymuje się przez kilka tygodni.

Atopowe zapalenie skóry traktowane do tej pory jako całkowicie nieznana choroba spełnia wszystkie kryteria choroby alergicznej nabytej w następstwie przewlekłej alergii wywołanej przez zajęcie jelita przez grzyby Candida oraz fakt uczulenie na toksyny grzybicze, a często w połączeniu obciążenia organizmu pasożytami, których przewlekła obecność działa jak przewlekły alergen.

Testy alergiczne, Odczulanie alergenów

Bez względu na objawy czy typ alergii możemy w łatwy i bezbolesny sposób bez nakłuwania zdiagnozować wywołujące ją alergeny i w równie bezboleśnie odczulić każdy alergen.
Liczba diagnozowanych alergenów oraz wrażliwość na obecność przeciwciał w testach biorezonansowych jest dużo wyższa niż w przypadku zwykłych testów nakłuciowych lub z krwi.

Biorezonans ze względu na całkowicie bezinwazyjny przebieg testów daje szczególne możliwości badania nawet dzieci z zaburzoną sensorycznością tzw. nadwrażliwe na bodźce w tym m.in. dzieci z autyzmem, ADHD, dzieci z deficytem uwagi, z zaburzoną koncentracją oraz z wszelkiego typu zaburzeniami rozwojowymi.

Oprócz diagnostyki nietolerancji pokarmowych, która pozwala indywidualnie dopasować dietę do problemów i potrzeb dziecka dodatkowo bardzo ważnym i szczególnie polecanym przy wszelkiego typu problemach rozwojowych jest test na obecność metali ciężkich w organizmie oraz możliwość wyprowadzenia ich w trakcie terapii odciążeniowej (detoksykacji).

Każda terapia przeprowadzana w naszych gabinetach składa się z kilku do kilkunastu zabiegów m.in. odblokowanie organizmu z blokad geopatycznych, energetycznych, urazowych, traumatycznych, z detoksykacji narządów wydalniczych t.j. grasica, wątroba, nerki, jelita dodatkowo terapii wyciszająco-relaksującej oraz terapii zasadniczej np wyprowadzanie rtęci czy thiomersalu. Już po kilku tygodniach terapii biorezonansowych rodzice zauważają pierwsze efekty w postaci zmian reakcji dziecka na bodźce i otoczenie, poprawę koncentracji i komunikacji z dzieckiem oraz mniejszą drażliwość.

Testy są w pełni skuteczne nawet u dzieci poniżej 1-go roku życia.

Jak BICOM rozpoznaje alergeny ?

Dzięki biofizyce wiemy dzisiaj, że wszystkie procesy biochemiczne sterowane są polem elektromagnetycznym, istniejącym wewnątrz i na zewnątrz organizmu. Od tego pola zależne są również procesy immunologiczne lub wyzwalające alergie. Na podstawie licznych i precyzyjnie przeprowadzonych badań zaobserwowano, że u pacjentów hiperalergicznie reagujących nie tylko alergen, ale już sama częstotliwość drgań wydzielanych przez tą substancję wystarcza, by wywołać najcięższe reakcje alergiczne (np. wstrząs anafilaktyczny u osoby uczulonej na mleko z chwilą jej wejścia do pomieszczenia, w którym przedtem gotowało się mleko).
Aby drgania alergenu weszły w rezonans, w ciele pacjenta musi istnieć engram alergii – ślad pamięci powstały pod wpływem oddziaływań impulsów biofizycznych. Powstaje on w wyniku powtarzanego kontaktu z substancją, która w jakiś sposób podrażnia organizm lub odziedziczonych predyspozycji. Dopiero oddziaływanie tego engramu alergii powoduje, że owa substancja staje się alergenem dla danego człowieka. Engram pozostaje nieaktywny, dopóki nie ma kontaktu z alergenem, jednak natychmiast aktywizuje się z chwilą zetknięcia się z częstotliwością drgań alergenu. W tej samej chwili wyzwalają się znane mechanizmy takie jak: wytwarzanie się przeciwciał, uczulenie komórek tucznych, uwolnienie histaminy itd., które wywołują w płaszczyźnie substancji reakcje alergiczne. Jednakże nie każdy człowiek ma skłonności do rozwijania engramu alergii.

Celem terapii biorezonansowej jest wyprowadzenie z organizmu wszelkich przeciwciał (IgE, igM, igG ) i wygaszenie szkodliwych drgań dzięki czemu odblokowane zostają naturalne mechanizmy naprawczo-obronne naszego organizmu, co w zależności od wprowadzonego programu wywołuje efekt wygaszenia alergii, oczyszczenia z toksyn, uwolnienia od bólu i blokad a także przyspieszenie procesu uzdrowienia. W trakcie trwania terapii wymagany jest okres tzw. karencji unikania kontaktu z alergenem min 3 do 6 tygodni. Po zakończonej terapii odczuleniowej organizm jest na nowo „nauczony tolerancji” na zdiagnozowany uprzednio alergen i kontakt z nim nie wywołuje już wytwarzanie przeciwciał (immunotoksyn) tzn nie uczula.

SZCZECIN
Jana Pawła II 14
70-445 Szczecin
tel. 507 939 021

KOŁOBRZEG
Portowa 14/3
78-100 Kołobrzeg
tel. 505 182 670