Facebook
Gabinet Medycyny Naturalnej Novamedis
Odczulanie alergenów Szczecin

Testy alergiczne Szczecin

Gabinety Novamedis oferują pacjentom doświadczony zespół lekarzy, w tym alergologa, który zleci testy alergologiczne w Szczecinie. Przy pozytywnym wyniku badania, niezbędne będzie podjęcie procedury odczulania alergenów. W naszej placówce posiadamy najnowszy sprzęt, a wizyta odbywa się z pełnym rozumieniem dla pacjentów. Przyjmujemy dzieci, młodzież oraz dorosłych. Posiadamy dwie placówki w województwie zachodniopomorskim. Obie znajdują się w świetnych lokalizacjach w samym centrum miasta, co sprawia, że chętni nie mają trudności z dotarciem do ośrodka. Nasz alergolog wykonuje testy alergiczne w Szczecinie bez długich kolejek. Pomagamy od ponad dekady, dzięki czemu skutecznie dobieramy terapie i badania pod pacjenta.

Pomoc alergologa i testy alergiczne w Szczecinie

Współcześnie przybywa osób dotkniętych problemem nadwrażliwości alergicznej. Ponieważ czynnikiem wywołującym typowe dla schorzenia objawy może być jeden bądź kilka z dziesiątek alergenów, ważne jest szczegółowe badania. Istotne jest również sprawne wdrożenie precyzyjnego leczenia. Nasz alergolog zleca więc niezbędne testy alergiczne w Szczecinie, które wykluczą bądź potwierdzą rozpoznanie. W ramach diagnostyki zajmujemy się przeprowadzaniem różnego rodzaju testów. Mają na celu wykrycie przyczyny reakcji alergicznej, co pozwoli na wdrożenie optymalnej metody terapii. Wychodzimy tym sposobem naprzeciw potrzebom ludzi borykających się z uciążliwymi dolegliwościami. Szczecin to miasto, w którym przyjmujemy chętnych.

Wśród podstawowych rodzajów alergii można wymienić uczulenie pokarmowe, wziewne oraz skórne. Do tej kategorii zalicza się również atopowe zapalenie skóry (AZS). W Kołobrzegu diagnozujemy i skutecznie leczymy pacjentów, którzy borykają się z tym schorzeniem, choć wiemy, że ustalenie źródła bywa problematyczne. Powodem wystąpienia choroby mogą być czynniki środowiskowe, predyspozycje genetyczne lub reakcje na toksyny grzybicze. Szczecin wraz z Kołobrzegiem to ośrodki, które wybraliśmy na siedzibę gabinetów. Pacjenci z symptomami mogącymi świadczyć o alergii mają możliwość przejścia u nas testów.

Kompleksowe teksty alergiczne Kołobrzeg

Zapewniamy profesjonalną pomoc bez względu na typ czy objawy alergii. Pacjenci nie muszą obawiać się dyskomfortu bądź bólu, z jakim nierzadko kojarzą się testy alergiczne. Kołobrzeg to miasto, w którym diagnozujemy alergeny oddziałujące negatywnie na codzienne funkcjonowanie. Przeprowadzamy badania w pełni bezboleśnie – bez dokonywania nakłuć, tak nieprzyjemnych dla części osób. Prócz tego Kołobrzeg to miejscowość, w której umawiamy pacjentów na odczulanie. Udało nam się wyeliminować przykre odczucia, które wcześniej mogły towarzyszyć procedurze.

Niektórzy z chętnych nie mogą pozwolić sobie na przyjazd do kołobrzeskiego ośrodka m.in. z powodu dystansu. W takiej sytuacji polecamy drugą placówkę. Wybierają ją pacjenci, którzy wolą umówić się na testy alergiczne w Szczecinie. Jednocześnie pragniemy podkreślić, że zarówno w jednej, jak i w drugiej filii stosujemy zaawansowane techniki biorezonansowe. Pozwalają nam na wykrycie bardzo dużej liczby alergenów. Ponadto Szczecin to miasto, w którym możemy ustalić, czy dana osoba wykazuje wrażliwość na przeciwciała IgG.

Odczulanie dla każdego – dzieci i dorośli

Ofertę gabinetów wyróżnia szeroki zakres testów alergicznych W Kołobrzegu oraz Szczecinie zapewniamy pacjentom dostęp do skutecznych, a przede wszystkim bezpiecznych technik wykrywania czynników, które mogą powodować alergie. Całkowita bezinwazyjność odpowiada nie tylko za komfort badanych – ułatwia przeprowadzanie testów także u osób mających trudności ze współpracą z lekarzami. Wspomniana grupa obejmuje m.in. dzieci z deficytem uwagi, z ADHD lub autyzmem. Prócz tego należą do niej dzieci z zaburzeniami rozwojowymi czy zaburzoną koncentracją. Metodologia diagnostyki stosowanej w naszych gabinetach daje możliwość badań najmłodszych z zaburzoną sensorycznością (tzw. nadwrażliwość na bodźce).

Nowoczesna terapia w leczeniu alergii

Poza diagnostyką proponujemy odczulanie alergenów. Szczecin to miejscowość, w której prowadzimy terapię będącą złożonym procesem. Składa się na niego kilka do kilkunastu zabiegów. W zależności od przypadku może być to detoksykacja narządów wydalniczych, odblokowanie organizmu z blokad (traumatycznych, urazowych, energetycznych, geopatycznych) oraz leczenie zasadnicze polegające na wyprowadzaniu tiomersalu (organicznego związku rtęci) bądź rtęci. W ramach odczulania wykonywanego w Szczecinie stosujemy terapię biorezonansową. Rodzice odnotowują pierwsze rezultaty u swoich dzieci już po upływie kilku tygodni. Równie dobre efekty obserwują w Kołobrzegu. Zakres świadczonych usług obejmuje także terapię wyciszająco-relaksującą. Odczulanie alergii w Szczecinie przynosi pożądane rezultaty i ulgę.

Osobom zainteresowanym przejściem testów lub procedury takiej jak odczulanie alergenów Szczecin oferuje szereg możliwości. Mieści się tutaj jedna z naszych placówek. Druga z kolei funkcjonuje w Kołobrzegu. Pacjenci mogą wybrać tę, która odpowiada im bardziej, czy to z racji odległości, czy z innego powodu.

W naszych gabinetach przeprowadzamy testy alergiczne w Kołobrzegu i Szczecinie. Zastosowanie do tego celu nowoczesnego sprzętu umożliwia nam identyfikowanie różnego rodzaju alergenów. Dzięki określeniu charakteru antygenu, który powoduje konkretną odpowiedź układu immunologicznego, nazywaną reakcją alergiczną, jesteśmy w stanie zaaplikować odpowiednią terapię odczulającą. Po jej przejściu będziecie mogli cieszyć się organizmem wolnym od alergenów, co znacząco podniesie komfort codziennego funkcjonowania.

Odczulanie alergenów w Szczecinie i Kołobrzegu

Alergia to aktualnie jedna z najpowszechniejszych chorób cywilizacyjnych. Należy jednak podkreślić, że właściwie trudno w jej przypadku mówić o jednym schorzeniu. Rozbudowany zestaw objawów oraz zróżnicowany poziom ich nasilania nierzadko tworzy problemy z odpowiednią diagnostyką. Dlatego ważne jest przeprowadzenie kompleksowych testów alergicznych, które pozwolą sprawdzić organizm pod kątem występowania alergii różnego rodzaju. Poniżej przedstawiamy główne typu alergii wraz z ich najczęstszymi objawami.

Alergia pokarmowa

Alergia pokarmowa, jak wskazuje nazwa, jest wywoływana przez spożywanie konkretnego rodzaju żywności. Właściwie każde pożywienie może stać się przyczyną alergii. Można jednak określić, z którymi grupami produktów wiąże się podwyższone ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej.

Do jednych z najczęstszych alergenów należy mleko krowie. Jego białko (kazeina) oraz cukier (laktoza) są niezwykle częstymi przyczynami uczulenia u dzieci. Jednak u większości z nich ustępuje po 2 roku życia. Możliwe jest to jednak tylko po wcześniejszym zdiagnozowaniu i eliminacji produktów mlecznych z diety dziecka. Innym alergenem, który powoduje wystąpienie reakcji alergicznej, jest pszenica. Wczesne wykrycie uczulenia na nią ma duże znacznie, ponieważ stanowi ona podstawę pokarmów dla dzieci takich jak grysik, kaszka, czy płatki. Jako że częścią codziennej diety dzieci powyżej pierwszego życia jest także chleb, warto w przypadku alergii na pszenicę wyeliminować go z diety odpowiednio wcześnie. Należy to zrobić również ze względu na fakt, że zarówno on, jak i inne rodzaje pieczywa, a także ciasta zawierają jaja kurze, które często uważa się za antygeny wywołujące alergię.Objawami mogącymi wskazywać na wystąpienie alergii pokarmowej są m.in. wykwity na skórze policzków oraz zgięć kolanowych i łokciowych. Pojawiają się one także na skórze w okolicach uszu i nadgarstków. Nierzadko towarzyszą temu wzdęcia, zaparcia, bóle brzucha (kolki), jak też biegunki i wymioty oraz innego rodzaju dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Alergia pokarmowa jest także nierzadko przyczyną migren i bólów głowy.

Testy alergiczne Szczecin

Testy alergiczne Szczecin

Alergia wziewna

Do symptomów, które mogą wskazywać, na wystąpienie alergii wziewnej należą m.in. łzawienie lub pieczenie oczu, ciekniecie z nosa lub jego niedrożność, napady kichania, swędzenie w nosie, drapanie w gardle, suchy i męczący kaszel, wydzielina w gardle, czy obrzęk błony śluzowej. Tego rodzaju reakcje spowodowane są przez alergeny takie jak pyłki roślin, zarodniki pleśni, roztocza kurzu, sierść zwierząt lub inne substancje uczulające unoszące się w powietrzu. Dochodzi do nich w przypadku, kiedy któraś z wymienionych wyżej substancji przedostaje się do organizmu poprzez układ oddechowy. Organizm odpowiada niemal natychmiast, gdy tylko następuje zetknięcie alergenu z błonami śluzowymi. Wykonujemy testy alergiczne w Szczecinie jak również w Kołobrzegu.

Alergie skórne

Do typowych objawów alergii skórnych należą pokrzywka i opuchlizna. Zmiany tego typu pojawiają się najczęściej w sytuacji, kiedy dochodzi do bezpośredniego kontaktu alergenu ze skórą. Ich miejscowe występowanie świadczy najczęściej o tym, że nastąpiło zetknięcie substancji (np. kosmetyku, proszku czy środka chemicznego) z konkretnym obszarem skóry. Natomiast, gdy pokrzywka swoim zasięgiem obejmuje całe ciało, oznacza to, że alergen musiał przeniknąć do układu krwionośnego. Nagłe wystąpienie pokrzywki w postaci plam skórnych i czerwonych guzków może wskazywać na działanie niektórych leków lub produktów spożywczych. Jej wersja ostra jest widoczna najczęściej przez kilka godzin, zdarza się jednak, że ustępuję dopiero po kilku tygodniach.

Diagnoza i leczenie atopowego zapalenia skóry w Kołobrzegu

Atopowe zapalenie skóry, które w Kołobrzegu i Szczecinie diagnozujemy, objawia się poprzez jej zaczerwienie oraz wystąpienie na niej grudek, pęcherzyków, a czasem też ranek. Towarzyszy temu najczęściej także uczucie swędzenia i pieczenia. Na dalszych etapach rozwoju dojść może także do złuszczenia i zliszajowacenia skóry oraz pojawienia się jej powierzchni strupów. Trudno wskazać jednoznaczne przyczyny atopowego zapalenia skóry. Jednym z istotnych powodów mogą być predyspozycje genetyczne. Zachorowaniu na nie sprzyjają również najprawdopodobniej różnego rodzaju czynniki środowiskowe. Coraz częściej wskazuje się jednak, że decydujący może być alergiczny charakter tej choroby. Wykazuje ona bowiem duże podobieństwa do uczulenia na toksyny grzybicze. Przybywając w organizmie, zachowują się one bowiem jak alergeny. Zaobserwowano także, że zachorowanie na atopowe zapalenie skóry, wiąże się często z grzybicą jelita wywołaną przez grzyby Candida. Zapraszamy do naszych gabinetów w celu zdiagnozowania i wdrożenia leczenia atopowego zapalenia skóry w Szczecinie i Kołobrzegu.

Diagnostyka alergii

Bez względu na objawy czy typ alergii możemy w łatwy i bezbolesny sposób bez nakłuwania zdiagnozować wywołujące ją alergeny i w równie bezboleśnie odczulić każdy alergen. Zaletą stosowanych przez nas testów alergicznych jest ich szeroki zakres. Dzięki zastosowaniu metody biorezonansowych jesteśmy w stanie wykryć bardzo dużą liczbę alergenów, a także wrażliwość na przeciwciała IgG. Całkowicie bezinwazyjny przebieg testów pozwala nam przeprowadzać także badania dzieci z zaburzoną sensorycznością tzw. nadwrażliwe na bodźce w tym m.in. dzieci z autyzmem, ADHD, dzieci z deficytem uwagi, z zaburzoną koncentracją oraz z wszelkiego typu zaburzeniami rozwojowymi.

Oprócz testów nietolerancji pokarmowych, dzięki którym możemy indywidualnie dopasować dietę do problemów i potrzeb dziecka, wykonujemy także testy na obecność metali ciężkich w organizmie. W przypadku ich wykrycia, możemy wyprowadzić je w trakcie terapii odciążeniowej (detoksykacji). Przeprowadzenie testów tego rodzaju zleca się w przypadku podejrzeń, jakichkolwiek problemów rozwojowych u najmłodszych.

Leczenie alergii Szczecin – Kołobrzeg

Leczenie alergii w Kołobrzegu, które prowadzimy w naszych gabinetach, to złożony proces. Każda terapia składa się z kilku do kilkunastu zabiegów m.in. odblokowanie organizmu z blokad geopatycznych, energetycznych, urazowych, traumatycznych, z detoksykacji narządów wydalniczych takich jak grasica, wątroba, nerki, jelita dodatkowo terapii wyciszająco-relaksującej oraz terapii zasadniczej np. wyprowadzanie rtęci czy tiomersalu. Już po kilku tygodniach terapii biorezonansowych rodzice zauważają pierwsze efekty w postaci zmian reakcji dziecka na bodźce i otoczenie, poprawę koncentracji i komunikacji z dzieckiem oraz mniejszą drażliwość. Testy są w pełni skuteczne nawet u dzieci poniżej 1-go roku życia. Odczulanie w Szczecinie i Kołobrzegu wykonujemy w pełni wyposażonym gabinecie.

Jak BICOM rozpoznaje alergeny ?

Na procesy biochemiczne zachodzące w organizmie człowieka, wpływ mają biosygnały. Terminem tym określa się drgania elektromagnetyczne. Ich źródło jest dwojakie – jedne mają charakter wewnętrzny (wytwarzają je organy), inne zaś zewnętrzny (pochodzenie pozaustrojowe). Mogą mieć one zarówno charakter harmoniczny, jaki i dysharmoniczny. Wszystko to ma duże znacznie dla kwestii związanych z odpornością na organizmu. Objawia się to szczególnie u pacjentów, którzy szczególnie intensywnie reagują na alergeny. Osoby te są bowiem podatne na działanie nie tylko samej substancji, ale również na częstotliwość wydzielanych przez nią drgań, które mają dysharmonijny charakter. W przypadku wystawienia na nie dojść może do wyjątkowo silnych reakcji alergicznych, ze wstrząsem anafilaktycznym włącznie.

Każdy alergen wydziela charakterystyczną dla siebie częstotliwość drgań, która może wchodzić w rezonans z drganiami w ciele pacjenta, nadając im patologiczny charakter. Jednak żeby do tego doszło, organizm musi posiadać engram alergii. Terminem tym określa się zapisane w ciele informacje ukształtowane w formie biofizykalnego wzorca reakcji na konkretne drgania. Może mieć on charakter nabyty (częsta styczność z substancją, wywołującą negatywną odpowiedź organizmu), jak też wrodzony (dziedzina skłonność do alergii na konkretną substancję). Należy tu jednak podkreślić, że predyspozycje do tworzenia engramu alergii są kwestią indywidualną, dlatego nie dotyka to wszystkich ludzi w tym samym stopniu. Jednak u osób, które przejawiają taką tendencję, engram przez długi czas może pozostawać w „uśpieniu”. Jego aktywizacja następuje dopiero w wyniku kontaktu z drganiami odpowiadającego mu alergenu. Organizm odpowiada wówczas poprzez takie działania jak wytwarzanie się przeciwciał, uczulenie komórek tucznych, uwolnienie histaminy. Wynikiem uruchomienia tych procesów jest reakcja alergiczna.

Celem terapii biorezonansowej jest wyprowadzenie z organizmu wszelkich przeciwciał (IgE, igM, igG ) i wygaszenie szkodliwych drgań dzięki czemu odblokowane zostają naturalne mechanizmy naprawczo-obronne naszego organizmu, co w zależności od wprowadzonego programu wywołuje efekt wygaszenia alergii, oczyszczenia z toksyn, uwolnienia od bólu i blokad a także przyspieszenie procesu uzdrowienia. W trakcie trwania terapii wymagany jest okres tzw. karencji unikania kontaktu z alergenem min 3 do 6 tygodni. Po zakończonej terapii odczuleniowej organizm jest na nowo „nauczony tolerancji” na zdiagnozowany uprzednio alergen i kontakt z nim nie wywołuje już wytwarzanie przeciwciał (immunotoksyn) tzn nie uczula.

Aby dowiedzieć się więcej o diagnostyce i leczeniu alergii przy użyciu aparatu BICOM, zadzwoń do naszych gabinetów w Szczecinie i Kołobrzegu – nasz alergolog odpowie na wszystkie pytania.

Kalendarz pylenia

 

Styczeń:

leszczyna, olcha, grzyby pleśniowe, roztocza kurzu

Luty:

leszczyna, olcha , wiąz, grzyby pleśniowe, roztocza kurzu

Marzec:

leszczyna, olcha , wiąz, wierzba, topola, cis, grzyby pleśniowe, roztocza kurzu

Kwiecień:

leszczyna, olcha , wiąz, wierzba, brzoza, topola, cis, dąb, kasztan, jesion, grzyby pleśniowe, roztocza kurzu

Maj:

trawy, brzoza , wierzba, dąb, kasztan, sosna, świerk, babka zwycz., szczaw, pokrzywa, czarny bez, żyto, grzyby pleśniowe

Czerwiec:

trawy, babka zwyczajna, pokrzywa, szczaw, komosa, świerk, czarny bez, żyto, mniszek lekarski, grzyby pleśniowe

Lipiec:

lipa, trawy, babka zwyczajna, pokrzywa, szczaw, komosa, bylica pospolita, mniszek lekarski, grzyby pleśniowe

Sierpień:

lipa, trawy, ambrozja, babka zwyczajna, pokrzywa, szczaw, komosa, bylica pospolita, mniszek lekarski, grzyby pleśniowe

Wrzesień:

lipa, trawy, ambrozja, babka zwyczajna, pokrzywa, szczaw, komosa, bylica pospolita, mniszek lekarski, grzyby pleśniowe

Październik:

ambrozja, grzyby pleśniowe, roztocza kurzu

Listopad:

grzyby pleśniowe, roztocza kurzu

Grudzień:

grzyby pleśniowe, roztocza kurzu

Źródło: PTA – Polskie Towarzystwo Alergologiczne