Facebook
Gabinet Medycyny Naturalnej Novamedis
GABINET BIOREZONANSU   Szczecin 507 939 021 Kołobrzeg 505 182 670

Spotkanie z lekarzem rodzinnym zazwyczaj wiąże się z chorobami i niekorzystnym stanem zdrowia. Dla wielu osób wizyty w ośrodkach zdrowia, nie należą do najprzyjemniejszych, jednak nie zawsze musi tak być. Wystarczy trafić na dobrego lekarza z powołaniem, który zadba o zdrowie chorego, prawidłowo postawi diagnozę i zacznie leczenie.

Lekarz idealny, czyli jaki?

Lekarz rodzinny, zwany także lekarzem pierwszego kontaktu, powinien posiadać kilka cech, które ułatwią mu komunikację z pacjentami. Dobry lekarz to taki, przy którym pacjent będzie czuł się swobodnie i bez zażenowania opowiadał o swoich dolegliwościach.

Idealny lekarz rodzinny, czyli lekarz:

  • Wykształcony – nie ulega wątpliwości, że dobry lekarz rodzinny powinien posiadać gruntowną wiedzę medyczną. Jest to podstawa do wystawienia trafnej diagnozy i skierowania pacjenta do odpowiedniego specjalisty.
  • Empatyczny – jest to cecha, która pozwala lekarzom nawiązać dobry kontakt z pacjentem. Wyrozumiałość i wyczucie są istotne w relacjach z chorymi, gdyż ich dolegliwości często są wstydliwe i nietypowe.
  • Punktualny – dotrzymanie terminów i godzin przyjęć jest bardzo cenioną cechą lekarza, niezależnie od profesji. Punktualne przybycie lekarza do gabinetu jest oznaką szacunku dla pacjenta, a także pozwala uniknąć powstawania długich kolejek.
  • Tolerancyjny – tolerancja w kontaktach z chorym odgrywa bardzo duże znaczenie. Osoby z dolegliwościami mogą być nerwowe, nieprzyjemne i drażliwe, a lekarz zawsze powinien być spokojny i opanowany.
  • Uczciwy – jest to ostatnia cecha, co nie oznacza, że jest ona mało istotna. Bezinteresowne załatwianie spraw pacjenta, powinno być priorytetem dla każdego lekarza. Dobro chorego musi być na pierwszym miejscu, a nie korzyści własne.